Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 70. výročí konce 2. světové války

70. výročí konce 2. světové válkyV letošním roce si připomínáme 70. výročí konce 2. světové války. Proto jsme také u nás v domově zavzpomínali na toto období. Pořádali jsme různé besedy, četli články z novin, ale především vzpomínali naši klienti, kteří si navzájem vyprávěli, jak toto období prožívali sami nebo jejich příbuzní a známí.   

Zavzpomínali jsme též na trhosvinenského rodáka, protektorátního prezidenta JUDr. Emila Háchu a začali číst knihu na pokračování od Františka Stráského, který je klientem našeho domova, ve které vypráví o svém otci Ladislavu Stráském, starostovi Trhových Svinů v letech 1932 – 1943.

Zajímavá byla též návštěva infocentra v Trhových Svinech, kde probíhala výstava dokumentů a fotografií z roku 1938 – 1945. Naše klientky na fotografiích poznávaly některé své známé a kamarády. Bylo zajímavé poslouchat a pozorovat, jak se myšlenkami vrátily zpět do této nelehké doby. Vedoucí infocentra pí. Floderová byla velmi ráda, že jí naše klientky poskytly další informace k vystaveným fotografiím.

 

Začátkem června k nám zavítal pan Jan Ciglbauer z Českých Budějovic a z diapozitivů nám promítal na plátno dokumenty z období války a osvobození trhosvinenska. Někteří naši klienti se připojili svými vzpomínkami a poznatky z oné doby.  

 

Tato beseda ukončila naše vzpomínání na období 2. světové války a nyní se budeme těšit na léto, různé soutěže, výlety apod.

 

 

 


                     Leták                

           IMG.jpgIMG_0001.jpg 
 

  aed.jpg 

logoJčK.JPG

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje