Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Unicef

 

Náš domov se zapojil do projektu „Panenka“ organizace UNICEF

 

 

UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje.

 

Projekt Českého výboru pro UNICEF Panenka („Adoptuj panenku a zachráníš dítě“) je zaměřen na podporu očkovacích programů UNICEF, jejichž zásluhou se každoročně podaří v rozvojových zemích zachránit před smrtí z důvodu dětských smrtelných chorob téměř 3 miliony dětí do 5 let věku. Záchrana 3 milionů dětí ročně znamená obrovský úspěch, a to nejen činnosti UNICEF, ale i jeho příznivců z celého světa, bez jejichž finančních darů a příspěvků by nebylo možné očkovací programy uskutečňovat. Toto společné úsilí UNICEF a široké veřejnosti je však zapotřebí ještě zdvojnásobit, protože zmíněné 3 miliony zachráněných dětí tvoří přibližně polovinu všech dětí, které je třeba ročně očkováním imunizovat. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně

UNICEF v rozvojových zemích proočkováno.

 

Do projektu se lidé mohou zapojit:

1. Tvorbou panenky dle parametrů UNICEF

2. Adopcí – nákupem zhotovené panenky

 

Využili jsme první možnost zapojení do projektu a to možnost zhotovení panenky. Panenky se celoročně prodávají v pražských prodejnách UNICEF či na internetu. Cena jedné panenky je 600,- Kč, což je suma potřebná k očkování 1 dítěte v rozvojových zemích proti šesti smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Pevně věříme, že i naše panenky pomohou.

 

       Panenky, které naši uživatelé vytvořili v rámci ergoterapie

 

 

 

 

                     Leták                

           IMG.jpgIMG_0001.jpg 
 

  aed.jpg 

logoJčK.JPG

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje