Drobečková navigace

Úvod > Poskytované služby > Zdravotní a ošetřovatelská péče

Zdravotní a ošetřovatelská péče

Poskytujeme klientům zdravotní a ošetřovatelskou péči odpovídající jejich zdravotnímu stavu celoročně, nepřetržitě 24 hodin denně.

  • Zdravotní a ošetřovatelská péče je poskytována zdravotními sestrami, ošetřovatelkami, sanitárkami a pracovníky přímé obslužné péče.
  • Komplexní ošetřovatelská péče je poskytována zejména imobilním nebo částečně imobilním uživatelům. Lůžka těchto uživatelů jsou polohovací, doplněna antidekubitárními matracemi, podložkami a ostatními antidekubitárními pomůckami.
  • Pokoje všech uživatelů jsou propojeny na pracoviště sester centrální signalizací.
  • Léky předepsané ošetřujícím lékařem jsou zaváženy z lékárny U Tří lvů, České Budějovice. Pokud si klient nebo jeho zákonný zástupce (opatrovník) zvolí jinou lékárnu, jsou mu recepty předány a vyzvednutí léků si zajišťuje samostatně. Poplatky za léky si uživatel hradí, tak jako v domácí péči.

DSC_2592.JPG

Zaměstnaci zdravotnického úseku se pravidelně účastní odborných seminářů dle vzdělávacího plánu DpS Chvalkov. Témata školení jsou vybrána tak, aby směřovala ke zvyšování úrovně znalostí zdravotnického personálu a zkvalitnění poskytovaných služeb.

 

                     Leták                

           IMG.jpgIMG_0001.jpg 
 

  aed.jpg 

logoJčK.JPG

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje